ifPortal.net - інформаційна агенція
Інформаційно - консультаційний центр ПАТ «Прикарпаттяобленерго»
Фотоальбом
Різдво в Івано-Франківську(2012 р.)
Різдво в Івано-Франківську(2012 р.)


Загрузка...

Фільми

Загрузка...


Прикарпатські медики обговорили методи лікування хронічного болю

09.04.2014
16:14
Всі новини
Днями в навчально-методичному центрі хоспісу проводиться загальноукраїнський тренінг для лікарів та викладачів медичних освітніх закладів України на тему «Хронічний больовий синдром. Лікування хронічного болю в паліативній допомозі».

Відомо, що основним клінічним симптомом, що супроводжує тяжкі невиліковні захворювання, є хронічний біль, який завдає невимовних страждань. Боротьба з болем — обов’язкова складова ведення онкологічних хворих, і сучасна терапія високоефективними анальгетиками дозволяє усувати біль у майже 90% пацієнтів. Опіоїдні анальгетики — контрольовані наркотичні препарати, життєво необхідні для невиліковно хворих. Але надмірний державний контроль за їх обігом та використанням змушує пацієнтів невиправдано страждати від сильного болю, а рідні приречені на тяжкі моральні випробування та психологічні негаразди.

Для керівників закладів охорони здоров’я Прикарпаття провели лекцію-тренінг «Нормативно-правові документи щодо застосування опоїдних анальгетиків в системі охорони здоров’я». З доповіддю виступила спеціаліст МВС, консультант МФ «Відродження» Олена Коваль.

«На міжнародному рівні всі держави домовились про те, що є речовини, які повинні постійно контролюватися, незалежно від того, який уряд і яка склалася ситуація в країні, - зазначає спеціаліст МВС Олена Володимирівна. – Повинні бути контрольні, базові заходи вжиті до певних рослин, речовин для того, щоб запобігати наркотизації населення і їх використання».

За її словами, для того, щоб правила були однакові, прийнято Конвенцію ООН про психотропні засоби 1971 року, яка значно розширила сферу міжнародного контролю на великий перелік синтетичних наркотиків. Цей документ ратифікували понад 140 держав. Метою Конвенції є сприяння співробітництву між Сторонами з тим, щоб вони могли більш ефективно вирішувати різноманітні проблеми незаконного обігу наркотичних засобів і психотропних речовин, що мають міжнародний характер. При здійсненні своїх зобов'язань за Конвенцією 

Сторони вживають необхідні заходи, включаючи заходи законодавчого та організаційного характеру, відповідно до основних положень своїх внутрішніх законодавчих систем». Довідково: Щороку щонайменше 80 тис. пацієнтів в Україні, які хворіють на рак, страждають від сильного болю, бо не можуть отримати ефективних і безпечних знеболювальних засобів.

За словами головного позаштатного спеціаліста ДОЗ ОДА з питань паліативної та хоспісної допомоги Людмили Андріїшин, станом на 2014 рік в Коломийському районі зареєстровано 2434 хворих, які перебувають на обліку, в Надвірнянському – 1490, Рожнятівському – 1034, Городенківському – 1111.



Версія для друку

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:
Всі поля є обовязковими до заповнення
Ваше ім'я:
Контакт (в коментарях не відображається)
Повідомлення (максимальна довжина 1000 знаків.):
Введіть цифри з картинки ліворуч:


1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Квітень '24

Погода в інших містах
Готівкові курси валют
USD
EUR
куп.
7,93
10,97
прод.
7,97
11,14
Станом на 14.10.2010
Чи залишаєте Ви текти воду, коли миєте руки, чистите зуби або голитесь?
Так
Ні
Про необхідність економії води не думаю

Новини RedTram

Завантаження ...

Завантаження