ifPortal.net - інформаційна агенція
Інформаційно - консультаційний центр ПАТ «Прикарпаттяобленерго»
Фотоальбом
Відкриття обласного дозвільного центру
Відкриття обласного дозвільного центру


Загрузка...

Фільми

Загрузка...


Політичний маркетинг – ключ до влади

29.12.2005
13:23
ifPortal.net
Політика
Політичний маркетинг (пакетні іміджеві технології) – це політична реклама, яка рекламує кандидата, політичну партію чи блок. Але будь-який політичний маркетинг залежить від законодавства держави. Наші політики це чудово розуміють тому і внесли чергові зміни у Закон України «Про Рекламу». Але повернемось до наший іміджевих технологій, які політ технологи часто називають політичними аксіомами.
Аксіома перша і найголовніша.
Бренд - всьому голова. Так, саме ця символічна (знакова) система за допомогою якої забезпечують впізнання і первинне позиціонування персони, партії чи блоку, яку обслуговує технологічний пакет і є найголовнішою аксіомою.
Поняття «бренд» є обширним поняттям і включає в себе три обов’язкових складових:
1. Слоган – вербальні символи при позиціонуванні бренда («Знаю!Вірю!Можемо!», «Тому що справедливий», „Народна партія- впевнено у майбутнє”, )
2. Ковер-бренд – тло, на якому розміщується слоган та візуал-бренд ( Помаранчевий колір – ковер-бренд Віктора Ющенка під час президентських виборів, Синьо-білий – Віктора Януковича, Червоно-чорний кольори обрали політтехнологи для Блоку Юлії Тимошенко, Темно-синій колір повинен викликати асоціації з Українською народною партією, а жовтий з Блоком Литвина).
3. Візуал-бренд – геометрична фігура (приміром, візуал-бренд Блоку Литвина - колосся пшениці, Блоку Тимошенко - фігурка у формі серця, президент України використовує підкову в середині якої розташований знак оклику).
Аксіома №2
Передвиборна агітація – дитя політичної реклами. За допомогою цього методу електорат спонукають голосувати “за” або “проти” певного суб’єкта виборчого процесу. Вдало сплановане «спонукання» може одразу забезпечити перемогу при боротьбі за владу. Сприяє цьому і оновлене виборче законодавство, яке встановлює нові терміни для початку проведення агітації - з моменту прийняття виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидата, а не за 30 днів до початку виборів.
Аксіома третя, але не остання
Політична реклама – свекруха політики і краща подруга Феміди. Важливим при формуванні бренду є політична реклама. Розуміючи це, українські політики без жодних вагань внесли зміни до статті 13 Закону України “Про рекламу”. Прийнятий законопроект, врегульовує неузгодженості між законом про місцеві вибори і законом про вибори до Верховної Ради, які стосуються діяльності медіа у передвиборний період. Цей закон також усуває колізію з приводу рекламної квоти, внесену законом від 17 листопада № 3099- ІV.
Тепер Законом збільшено квоту реклами на телебаченні і радіо до 15% протягом доби (20 під час виборів) і до 20 % протягом астрономічної години (25 під час виборів).
Аксіома четверта
«Бабло» завжди перемагає зло. Жодне створення політичного бренду (і не політичного теж – від авт.) супроводжується масштабними фінансовими витратами. І чим більшим фінансовим масштабом оперує персона, партія чи блок, тим…
Останні зміни в українському законодавстві, по-новому «врегулювали» розцінки вартості одиниці ефірного часу. Зокрема, ЗМІ встановлюють свої розцінки на політичну рекламу не пізніше як за 50 днів до початку виборів у розмірі, що не може перевищувати середньоарифметичного значення ціни за комерційну рекламу за перші три квартали року, що передує року проведення виборів депутатів.
Цікаво, що раніше цей розмір не міг перевищувати середньозваженого показника, який визначався ЦВК, Нацрадою та Держкомтелерадіо. Після встановленння, ці розцінки не можуть бути змінені під час виборчого процесу.

ЗАМІСТЬ ВИСНОВКУ
Змінені норми виборного законодавства передбачають, що ЗМІ не несуть відповідальності за зміст передвиборної агітації, яка була розміщена відповідно до угод із замовниками. І це дає величезне поле для діяльності політ та PR-технологів. Законодавець забороняє лише ту агітацію та рекламу, яка або містить заклики до ліквідації незалежності України, зміни конституційного ладу або це завідомо недостовірні відомості про кандидата.
Однак, як показали вибори президента, наше законодавство не в змозі в правовому полі захистити свої норми та приписи, тому, Віват Політичний маркетинг!
Андрій Олексин


Версія для друку

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:
Всі поля є обовязковими до заповнення
Ваше ім'я:
Контакт (в коментарях не відображається)
Повідомлення (максимальна довжина 1000 знаків.):
Введіть цифри з картинки ліворуч:


12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Липень '20

Погода в інших містах
Готівкові курси валют
USD
EUR
куп.
7,93
10,97
прод.
7,97
11,14
Станом на 14.10.2010
Чи залишаєте Ви текти воду, коли миєте руки, чистите зуби або голитесь?
Так
Ні
Про необхідність економії води не думаю

Новини RedTram

Завантаження ...

Завантаження