За матеріалами СБУ засудили зрадницю, яка допомагала ворогу наступати на Покровськ і намагалась втекти до РФ.
Про це повідомляє пресслужба СБУ.
Контррозвідка СБУ затримала зловмисницю у жовтні 2024 року у Кіровоградській області, куди вона прибула під виглядом переселенки, щоб звідти виїхати до РФ.
Як встановили в ході розслідування, жінка входила до складу агентурної мережі ФСБ, яка діяла на сході України. Для конспірації зловмисники шпигували окремо один від одного, але координували свою розвідактивність з єдиним куратором.
Співробітники СБУ затримали двох учасників ворожого осередку поблизу лінії фронту восени минулого року. Агенти відстежували рух колон української бронетехніки у напрямку передової.
Ще однією коригувальницею виявилась завербована ФСБ 39-річна безробітна з Покровського району.
За інструкцією російської спецслужби жінка відстежувала геолокації укріпрайонів та бойових позицій ЗСУ, які стримували наступ штурмових груп окупантів.
Згодом зловмисниця виїхала до Світловодська на Кіровоградщині, де оселилась в орендованій квартирі і розробляла маршрут втечі в росію через треті країни.
Під час обшуків у неї вилучили російський паспорт і смартфон, з якого вона контактувала з куратором від ФСБ.
На підставі доказів, зібраних контррозвідкою та слідчими Служби безпеки, суд визнав агентку винною за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).
Злочинниця отримала 15 років увʼязнення з конфіскацією майна.









