Пацієнтка поскаржилася на біль у вусі. Медики дістали павука.
Про це повідомили в Центральній міській клінічній лікарні Івано-Франківська.
Жінка звернулася зі скаргами на біль і закладеність лівого вуха. Під час профілактичного огляду правого виявили павука.
Як зазначає лікар-отоларинголог Андріана Мельник, у літній сезон такі ситуації трапляються значно частіше, ніж здається.
Якщо у вухо потрапила комаха – головне правило: не намагатися дістати її самостійно. Це може не лише погіршити ситуацію, а й спричинити травму слухового проходу чи навіть барабанної перетинки.
Найкращи рішенням буде звернення до лікаря, який швидко та безпечно видалить стороннє тіло і перевірить, чи немає ушкоджень.
Також не варто самостійно капати будь-які рідини у вухо. Це може змусити комаху рухатися активніше, що підвищує ризик травмування.
Окремо лікарка наголошує, що вушна сірка – це не “бруд”. Це природний захисний механізм, який допомагає затримувати пил, мікроорганізми і навіть дрібних комах.
«Видаляючи сірку повністю, ви позбавляєте вухо природного бар’єра. Навіть у випадку цієї пацієнтки павук зміг проникнути досить глибоко – майже до барабанної перетинки», – пояснює Андріана Мельник.
Як зазначає лікарка, надмірна гігієна може нашкодити більше, ніж допомогти.









