У Бурштинській громаді підвищать тарифи на вивезення сміття: скільки доведеться платити

Вчора у Бурштинській громаді відбулися громадські слухання щодо оновлення тарифів на послуги з управління побутовими відходами, які надає КП “ЕКО – СЕРВІС”

Про це повідомляють в Бурштинській міській раді.

У КП «Еко-Сервіс» пояснили, що чинний тариф уже не покриває реальних витрат підприємства. За останні роки суттєво зросли ціни на пальне, запчастини та ремонт спецтехніки, електроенергію, захоронення відходів, податки та оплату праці працівників, які щодня забезпечують вивезення сміття у місті та селах громади.

Водночас підприємство наголошує, що мова йде не лише про “виживання” комунальної служби, а й про покращення самої послуги.

Запропонований тариф становитиме:

  • збирання та перевезення побутових відходів — 301,27 грн за 1 куб. м;
  • захоронення — 75,03 грн за 1 куб. м.

У перерахунку для мешканців це орієнтовно:

  • 69 грн з людини у місті Бурштин;
  • 69 грн з домогосподарства у селах громади;
  • 90,3 грн за контейнер у приватному секторі міста.

Як зазначають в повідомленні, запропонований тариф у Бурштинській громаді сьогодні не є “найвищим” чи “аномальним”, а перебуває приблизно на рівні інших громад Прикарпаття.

Для порівняння в дописі наводять приклад Івано-Франківська, де після останнього перегляду тарифів мешканці багатоквартирних будинків сплачують майже 60 грн з людини, а приватного сектору — понад 61 грн.

У Калуській громаді, де також нещодавно обговорювали нові тарифи, планують встановити оплату на рівні 68,38 грн з людини у місті та 59,39 грн у селах.

У Коломиї послуги з вивезення відходів обслуговують приватні оператори, а тарифна політика там традиційно є однією з вищих у регіоні.

Під час слухань мешканці висловили свої зауваження та побажання щодо роботи підприємства, стану контейнерних майданчиків і графіків вивезення сміття.

Щоправда, зауважують, що, попри важливість теми, на обговорення прийшла лише невелика кількість людей.

“Але саме такі слухання — це можливість не лише критикувати у соцмережах, а й напряму ставити питання, висловлювати пропозиції та впливати на рішення, які стосуються кожного мешканця громади”, — наголосили в міській раді.