У 2025 році росія вкрала в України понад 2 мільйони тонн зерна

Минулого року росія вивезла понад 2 млн тонн зерна з тимчасово окупованих територій України на 400 млн доларів.

Про це повідомляє Укрінформ, посилаючись на інтерв’ю першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки України Олега Луговського.

«У 2025 році росія вивезла більш як 2 млн тонн зерна з наших тимчасово окупованих територій на 400 млн дол. Споживачами є країни Африки, Близького Сходу та Азії», – сказав він.

За словами Луговського, збіжжя вивозиться «зерновим» флотом росії через морські порти на тимчасово окупованих територіях Криму, Запорізької і Донецької областей.

За даними розвідки, росія створила «зерновий хаб» у відкритих водах на виході із Керченської протоки. Тут зерно перевантажують з російських маловантажних балкерів на іноземні суховантажі. У такий спосіб намагаються приховати походження зерна. Задіяно 45 кораблів, 2 судна-накопичувача та близько 40 суден «каботажного» флоту. 85% цих суден зареєстровані у юрисдикції росії, що дозволяє мінімізувати наслідки санкцій.

Окрім зерна, росія вивозить з ТОТ вугілля, кокс, каолін, залізну руду, соду та сталь.

Луговський повідомив, що лише за минулий рік морськими шляхами вивезено понад 200 тис. тонн корисних копалин і продукції металургії.