На Львівщині медики видалили із сечового міхура жінки термометр, який пробув там 8 років.
Про це повідомляють на сторінці Університетської лікарні ЛНМУ імені Данила Галицького.
Нетипову знахідку виявили у 42-річної жінки, яка звернулася до медиків зі скаргами на біль унизу живота, часті позиви до сечовипускання та підтікання сечі.
Як зазначають в лікарні, під час ультразвукового дослідження медики побачили в сечовому міхурі утворення, схоже на великий камінь зі стержнем усередині. Щоб точно з’ясувати природу цього утвору, скерували жінку на комп’ютерну томографію. Саме КТ виявила, що у сечовому міхурі знаходився ртутний термометр, який за роки повністю інкрустувався каменем.
“Камінь, що утворився навколо стороннього тіла, спричинив пролежень стінки сечового міхура та призвів до формування міхурово-піхвової нориці. Через це пацієнтка потребує поетапного хірургічного лікування, а її відновлення буде тривалим”, – розповідають в медзакладі.
На першому етапі лікарі видалили стороннє тіло разом із каменем. Після загоєння рани та усунення інфекційного процесу жінці проведуть реконструктивне втручання для ліквідації нориці.
Фахівець зазначає, що будь-яке стороннє тіло в сечовому міхурі з часом призводить до утворення каменів і стає причиною хронічних симптомів. Тому важливо не відкладати звернення до лікаря та обстеження при тривалому дискомфорті чи порушенні сечовипускання.









