На Франківщині відкрили меморіальну дошку 19-річному Захиснику Арсену Деркачу

У Коломиї відкрили меморіальну дошку загиблому захиснику Арсену Деркачу.

Про це повідомив міський голова Коломиї Богдан Станіславський.

“Сьогодні Коломийська громада схилила голови у скорботі. Біля стін ліцею №1 імені Василя Стефаника зібралася шкільна родина, друзі та рідні, щоб відкрити меморіальну дошку – знак вічної пам’яті про нашого юного захисника Арсена Деркача”, — йдеться в повідомленні.

Арсен народився у селі Сопів. Його дитинство пройшло у Коломиї: спершу він відвудував садочок «Ромашка», а шкільні роки провів у стінах Ліцею №1 імені Василя Стефаника, де він навчався з першого класу.

Закінчивши школу лише у 2023 році, він вступив до Острозької академії на спеціальність «Національна безпека». Але замість студентського життя обрав шлях воїна. Арсен став до лав 12-ї бригади спеціального призначення «Азов». Тримав оборону на Сході під позивним «Тайкус».

Життя Героя обірвалося 28 червня 2025 року в районі Щербинівки Бахмутського району. Похований захисник у Коломиї на Алеї Слави.

“Вшановуємо зовсім юного хлопця, чия щира усмішка та привітність назавжди закарбувалися в пам’яті тих, хто його знав. Арсен віддав за Україну найдорожче – своє майбутнє. Ця меморіальна дошка на фасаді його рідної школи щодня нагадуватиме учням та вчителям про ціну нашого спокою”, — написав міський голова.