27 Лютого 2018    джерело:     розділ: Кадр дня
5 та 7 гривень: В Івано-Франківську зросте вартість проїзду у маршрутках

http://firtka.if.ua/media/cache/blog_thumb/data/blog/205068/5d769e306a44431fefd1195cfc4c993a.jpegСьогодні, 27 лютого, в Івано-Франківську обговорили проект рішення виконавчого комітету міської ради «Про тарифи на проїзд у міському пасажирському транспорті загального користування». 

Задекларована розробником мета проекту рішення – встановлення тарифів на проїзд у міському пасажирському транспорті загального користування. Мова йде про підвищення тарифу вдень до 5 гривень, а у вечірній час до 7 гривень з пасажира. 

Як писала Фіртка, перевізники вимагають підняти вартість проїзду до 5 гривень. Міський голова Руслан Марцінків неодноразово наголошував, що проти підвищення. 17 січня, у громадському транспорті з'явилися оголошення про можливий страйк перевізників.

За словами начальника управління транспорту та зв'язку Олега Ганчака, аудиторська компанія розрахувала тариф для проїзду в громадському транспорті.

Її результати представили для франківців - зокрема ії рішення вступає в дію з 1 квітня, після зміни в договорах з перевізниками.

Передбачається від ранку до 20 годин - 5 грн, після 20 години - 7 гривень. Пільгові перевезення з 10-16 годин без обмежень.

За словами керівника аудиторської компанії "Аудитсервіс", якщо тариф буде занижений або неповністю обгрунтований, то перевізник не буде повністю виконувати свої обов'язки. І це буде відзначатися на громадськості.

"Пасажири хочуть, щоб автобуси були нові, водії чисті, а це все відображається на тарифі", - наголошує представник аудиторської фірми.

Вартість послуги визначали за формулою "собівартість плюс прибуток та скільки планують перевезти людей".

Підвищення тарифу обгрунтовують тим, що останній раз тариф піднімали в 2015 році, коли літр палива коштував 15 грн, а тепер по оптових цінах - 25,50 гривень, також зросла зарплата та вартість запчастин до автобусів (шин та акумуляторів), які залежать від курсу додара.

За словами представника аудитфірми, розрахунки робили по перевізнику "Корида Транс", який їздить на сімох маршрутах.

Наприклад на маршруті №22, вартість проїзду мала б бути 4 грн. 16 коп, а на №41- 8,14 грн. А середня вартість приблизно була б 5,51 грн. При тому що всі пасажири платили би і перевезли б за рік 7 млн осіб.

"Якщо будуть платити всі пасажири по 5,50 грн., то за рік можна оновити 10% автобусів на більш новіші. Тобто ми говоримо, що на покращення людям очікувати не слід", - кажуть перевізники.

Нагадаємо, як повідомив міський голова мешканці обласного центру отримають 62 тисячі "карток іванофранківця".
Використання матеріалів лише за умови посилання на ifPortal.net та узгодження з редакцією.