14 Липня 2017    джерело:     розділ: Спорт
У Франківську пройде престижний жіночий тенісний турнір "ITF Ivano-Frankivsk"

З 31 липня по 5 серпня в Івано-Франківську вперше на Західній Україні проведуть престижний турнір з тенісу серед жінок ITF з призовим фондом у 15 тис. доларів.

 

Турніри Міжнародної федерації тенісу (ITF) - другі за значенням професійні змагання у світі після турнірів Жіночої тенісної асоціації (WTA).

 

Як розказав директор турніру Олександр Фотуйма, змагання організовують франківський тенісний клуб "Alias" і Федерація тенісу України (ФТУ).

 

"Дуже приємно, що ці змагання пройдуть саме в Івано-Франківську, - говорить Олександр Фотуйма. - Турнір такого рівня на Західній Україні відбудеться вперше. Та й в усій Україні подібні змагання проходили лише в Бучі Київської області, Дніпрі та Харкові".

 

Очікується, що в турнірі змагатимуться близько 100 учасниць. У четвер, 13 липня, завершилась реєстрація на турнір, але гравчині протягом шести наступних днів ще можуть знятись зі змагань.

 

Серед франківських тенісисток на турнірі планує виступити Вікторія Гоголь, яка розпочне змагання з основної сітки, а з кваліфікації скоріш за все стартує Діана Ходан. Точні списки тенісисток будуть відомі наступного тижня.

 

Уже 29 липня стартують кваліфікаційні матчі, 31 липня розпочинається основна сітка змагань, а 5 серпня - фінали турніру.

 

Олександр Фотуйма зазначив, що змагання проходитимуть на оновлених ґрунтових кортах ДЮСШ "Олімп".

 

 

"Буде задіяно шість кортів, які повністю відповідають регламенту проведення турніру, - зазначив директор змагань. - Ми раді, що за допомогою міської влади і спонсорів вдалось їх реконструювати. "Alias" уже провів кілька турнірів, на яких випробував якість ґрунту. А з досвіду наших виступів на кортах інших міст України, можемо сказати, що наші - у чудовому стані”.

 

Окрім того, як розказав Олександр Фотуйма, зараз ремонтують в’їзд на корти з боку вул. Сахарова, відновлюють доріжки на одному з кортів, планують встановити додаткову модульну трибуну для глядачів, а також збираються озеленити територію.

 

Призовий фонд турніру сформували "Alias" і ФТУ.

 

"15 тис. доларів - це мінімальна сума для такого турніру. Далі можуть бути призи у 25 і 60 тис. доларів, - пояснює Олександр Фотуйма. - Сподіваємось, що це - лише початок, а в подальшому Франківськ прийматиме турніри і з більшим призовим фондом".

 

За словами директора турніру, вхід на всі матчі буде вільним: "Ми хочемо, щоб люди прийшли, подивились, отримали задоволення від тенісу. Це - наша інвестиція в популяризацію здорового способу життя в місті".

 

За словами директора змагань, також є угода з німецьким тенісним клубом "Бакнанг" про проведення навчально-тренувального збору в Івано-Франківську.

 

"У нас дуже хороші відносини, там успішно виступає багато франківських тенісистів. Зокрема, Дмитро Втерковський, Максим Фотуйма, Анастасія Боднарук. А Вікторія Гоголь взагалі одна з провідних гравчинь "Бакнангу". Також вона двічі виграла Кубок України і стала першою франківчанкою, яка досягла такого успіху".

 
Використання матеріалів лише за умови посилання на ifPortal.net та узгодження з редакцією.