12 Липня 2012    джерело:     розділ: Всі новини
Франківська міліція викликає на допит голову "мовних" голодувальників Петра Шкутяка

Вчора вранці в Івано-Франківську додому до Петра Шкутяка, голови голодуючих під Українським домом в Києві на знак протесту проти "мовного" закону, приходила міліція й спробувала вручити повістку. Як повідомляє ГК, про це повідомила дружина Петра Рита Женчук в своєму профілі на ФейсБук:

"Мене розбудив дзвінок у двері. Зриваюся зі сну з думкою "хто би міг до мене прийти о 8-мій?". Виявляється міліція. Оскільки невдіта, то й не відкриваю:
- А хто там?
- Міліція
- Опа. Що вже? А чому?
- Петро Шкутяк є?
- Неа. Він у Києві, голодує.
- А ви хто?
- Дружина
- Представтеся.
- Маргарита Женчук

Паралельно дзвоню Петру, але він не бере. Дзвоню нашому дідусю. Той каже, що б не відкривала і спиталася чому вони прийшли, чи вони представилися; і якщо треба, зараз під'їде і з ними переговорить.

- А чого ви прийшли?
- Повістку передати.
- Ааа. Зараз під'їде його тато, Зіновій Шкутяк, і ви зможете передати йому повістку, бо я одна і мені не зовсім комфортно вам двері відкривати.

Продовжили ми спілкування на балконі. Чоловік таки був у міліцейській формі, перепитався моє ім'я і я таки продиктувала йому свій номер телефону (спочатку впиралася, а потім подумала, що хто треба, той і так його знайдуть і чого "пудитися"). Його ж бо мотивація дізнатися мій номер, щоб перевірити, що я та, ким представилася....:) Після цього він пішов.

Це, на разі, мій перший досвід спілкування з міліціонерами:)"

Сам Петро Шкутяк не знає, чому його раптом захотіли бачити в міліції і чи пов'язаний виклик з відкритими проти учасників акції протесту й голодувальників кримінальними справами.

Нагадаємо, акція голодувальників і їхніх прихильників заборонена судових рішенням. За фактом подій під Українським домом прокуратурою порушено 5 кримінальних справ.Використання матеріалів лише за умови посилання на ifPortal.net та узгодження з редакцією.