ifPortal.net - інформаційна агенція
Інформаційно - консультаційний центр ПАТ «Прикарпаттяобленерго»
Фотоальбом
Різдво в Івано-Франківську(2012 р.)
Різдво в Івано-Франківську(2012 р.)


Загрузка...

Фільми

Загрузка...


У франківських школах та садочках дітей вчать ховатися в укриття

16.02.2022
16:22
Всі новини
Зараз у школах, училищах та садочках Івано-Франківської громади проводять навчання для дітей про те, як діяти у разі небезпеки та відпрацьовують евакуацію саме до укриття, а не просто надвір.

На черговій освітній інспекції керівництво міста перевірило готовність до евакуації, стан укриттів та наявність речей першої потреби в Ліцеї №25, що на вул. 24 серпня, 13, а також у садочку №17 “Ромашка”, що на вул. Вовчинецькій, 210, йдеться на сайті міського голови.

“У нашій громаді приблизно 35 тисяч дітей шкільного віку, а майже 10 тисяч – дошкільного. Звісно, ми маємо скоординувати спільні дії та розробити алгоритм як діяти в разі надзвичайної ситуації, щоб діти були в безпеці. Усі приміщення обладнані необхідним. А алгоритм просимо доводити до батьків, щоб не було паніки й вони знали що робити в тій чи іншій ситуації”, – коментує заступниця міського голови з питань освіти Вікторія Дротянко.

Директорка Ліцею №25 Світлана Якимів розповідає, що тренування з евакуації в школі проводяться щороку, а саме двічі на рік. Та пригадує, що у 2021 році проводили евакуацію у зв’язку із повідомленням про замінування. Прийшов лист на пошту і тоді дітей евакуювали на стадіон до сусіднього, 10 Ліцею.

“З алгоритмом дій всі знайомі. Це все в нас відпрацьовано саме завдяки таким тренуванням. Вони потрібні”, – каже Світлана Якимів.

У Ліцеї №25 в укриття підвального приміщення може вміститись майже тисяча осіб. Саме зараз, в першій зміні, тренуються евакуюватись близько 800 учнів. А в другу зміну – близько 600. Там підвальне приміщення має два окремі входи: з початкової та старшої шкіл.

А в укритті ДНЗ №17 “Ромашка” може перебувати приблизно 200 людей, які будуть забезпечені сидячими місцями. За потреби може вмістити й більше. Укриття забезпечили всіма необхідними медикаментами, питною та технічною водою, дезрозчинами та усім необхідним. Згідно з планом евакуації, дітки будуть рухатись приміщенням і входитимуть в укриття з двох різних входів. А вихователі та чергові чітко знають як діяти та рухатись.

“За розпорядженням міського голови ми облаштували наше підвальне приміщення ще у 2015 році. Ще тоді розпочалась загроза виникнення надзвичайних ситуацій. З того часу ми підтримуємо наше укриття в готовності. Під час тренувань також проводяться заходи, щоб дітки не хвилювались. В укритті є іграшки, пластилін, крейда. І діткам навіть досить цікаво, хоч вони й знають, що це заходи для того, щоб берегти своє життя”, – коментує завідувачка садочку “Ромашка” Ірина Стрипа.

Батькам важливо знати, що у разі небезпеки не потрібно одразу бігти до навчального закладу, щоб забрати своїх дітей, адже вони у безпеці.

“Дуже важливо, щоб наші освітні заклади були готові. Ми розуміємо, що це тимчасові укриття. Але щоб все необхідне було. В принципі я задоволений. Загалом ми не зупинялись і ще з 2015 року ми постійно підтримували в належному стані укриття, які були на балансі міста”, – коментує очільник міста Руслан Марцінків.

Версія для друку

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:
Всі поля є обовязковими до заповнення
Ваше ім'я:
Контакт (в коментарях не відображається)
Повідомлення (максимальна довжина 1000 знаків.):
Введіть цифри з картинки ліворуч:


1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Серпень '22

Погода в інших містах
Готівкові курси валют
USD
EUR
куп.
7,93
10,97
прод.
7,97
11,14
Станом на 14.10.2010
Чи залишаєте Ви текти воду, коли миєте руки, чистите зуби або голитесь?
Так
Ні
Про необхідність економії води не думаю

Новини RedTram

Завантаження ...

Завантаження