ifPortal.net - інформаційна агенція
Інформаційно - консультаційний центр ПАТ «Прикарпаттяобленерго»
Фотоальбом
Відкриття новорічної ялинки(19.12.2011)
Відкриття новорічної ялинки(19.12.2011)


Загрузка...

Фільми

Загрузка...


Івано-Франківська ЦМКЛ "без інфекцій" та з новою технікою

28.05.2021
10:40
Суспільство
«Лікарні без інфекцій» – це не вигадка. Це ґрунтовний проект, спрямований на зменшення епідеміологічної небезпеки в містах Івано-Франківськ та Сігет-Мармацієй (Румунія). Його мета – впровадити ефективну профілактику інфекцій, модернізувати відділення патології інфекційних захворювань у КНП «Центральна міська клінічна лікарня Івано-Франківської міської ради» та місті-партнері. А також вдосконалити знання та навички медичного персоналу, пов’язаного із інфекційними захворюваннями. Час реалізації проекту добіг кінця та має реальні результати.
Проект здійснюється через Спільну операційну програму Румунія – Україна 2014 – 2020 роки, що фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі. Завдяки ньому для КНП «Центральна міська клінічна лікарня Івано-Франківської міської ради» придбали 9 одиниць медичного обладнання. 48 спеціалісти-медики з Івано-Франківська отримали додаткові знання на організованих в рамках проекту тренінгів, йдеться на сайті міського голови.

Керівник Центральної міської клінічної лікарні Тарас Масляк розповідає, що активна робота над проектом тривала 3 роки. А підготовка до неї – цілих 7 років.

«Це гарний приклад транскордонної співпраці між двома клініками, двома країнами. Незважаючи на пандемію ми змогли якісно завершити 2 проекти. І закупити дихальне обладнання, мікроскопи, лабораторію. Та провести навчання персоналу як з ними працювати. А також як мінімізувати ризик наших людей заразитися будь-якими інфекційними хворобами у лікувальних закладах», – говорить лікар.

Було три основних напрямки, у яких працювали команди:

Покращення матеріального забезпечення лікарень у напрямку боротьби з інфекціями;
Воркшопи для працівників, щоб покращити їх навички;
Інформаційна діяльність для населення про резистентність до антибіотиків. За останні 30 років більшість смертей спричинені діяльністю резистентних інфекцій. Неконтрольоване споживання антибіотиків може призвести до незворотних напрямків.
Про це розповіла представниця проектної групи Муніципальної лікарні Сігету-Мармацієй Моніка Дано.

«Коли три роки тому ми починали працювати над проектами, то побачили спільні речі. І в процесі реалізації проекту ми змогли розвинути реальне партнерство і йти до вирішення проблем, важливих для обох сторін», – розповідає п.Моніка.

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків привітав делегацію з міста Ботошані та мера міста Космін Іонут Андреі. А також партнерів із Сигету та Сучави. Очільник Франківська також відзначив, що найбільше проектів, які виграли гранти в місті та області – саме з румунськими партнерами.

«Дякую всім, хто сьогодні приїхав до нас! Ми маємо зараз більше 10 проектів, які реалізовуємо разом з румунськими містами-партнерами. Радіємо, що така велика кількість проектів реалізована або на стадії реалізації. Є дуже багато ідей і проектів, які ми можемо спільно реалізовувати надалі. Тож хочемо подякувати всім, хто завітав та сподіваюся на плідну співпрацю у майбутньому!», – заявив Руслан Марцінків.

Версія для друку

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:
Всі поля є обовязковими до заповнення
Ваше ім'я:
Контакт (в коментарях не відображається)
Повідомлення (максимальна довжина 1000 знаків.):
Введіть цифри з картинки ліворуч:


123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Червень '21

Погода в інших містах
Готівкові курси валют
USD
EUR
куп.
7,93
10,97
прод.
7,97
11,14
Станом на 14.10.2010
Чи залишаєте Ви текти воду, коли миєте руки, чистите зуби або голитесь?
Так
Ні
Про необхідність економії води не думаю

Новини RedTram

Завантаження ...

Завантаження