ifPortal.net - інформаційна агенція
Інформаційно - консультаційний центр ПАТ «Прикарпаттяобленерго»
Фотоальбом
Програма
Програма "Доступне житло"(2011)


Загрузка...

Фільми

Загрузка...


Франківський студент-медик асистував польським онкохірургам на операціях

06.11.2018
14:52
Всі новини

Нещодавно шестикурсник Івано-Франківського національного медичного університету Богдан Гуцол повернувся зі стажування у польській клініці, де асистував під час операцій.

Участі у стажуванні Богдана передувала його перемога у конкурсі, після чого хлопця скерували на інтенсивний курс польської медичної. Згодом був екзамен у Варшавському медичному університеті, а відтак проходження практики у Вроцлаві. Упродовж трьох тижнів студент з Франківська працював пліч-о-пліч з польськими онкохірургами у відділенні онкохірургії, інтенсивної терапії та реанімації. За словами Богдана, крім нього, там ще були студенти з Чернівців і Львова. Що цікаво, хлопець відмітив демократичність і прозорість рідного вишу, який веде відкриту кампанію серед студентів із залучення до подібних стажувань чи практик.

Також хлопець порівнює можливості, аналізує переваги і недоліки організації у підготовці майбутнього лікаря у Польщі та в Україні. «На жаль, у нас не дуже довіряють студентам і на операції беруть нечасто. Натомість закордоном студенти здобувають серйозну професійну практику вже під час навчання, і це їхня велика перевага у порівнянні з нами, — розповідає Богдан. — Мені пощастило асистувати на операціях патектомії, директомії, зашивати каустому, допомагати ставити імплант у груди. Знаю, що згодом цей досвід мені дуже згодиться».

Богдан мріє бути хірургом, проте хлопцеві відчутно бракує оптимізму щодо майбутньої самореалізації в обраній професії на своїй Батьківщині.

«У нашій країні сумно з перспективами у лікарській професії. Низька зарплатня, недовіра до лікаря з боку суспільства, чимало іншого. Саме тому іноді зовсім несила продовжувати й без того нелегке навчання, закрадаються сумніви чи дійсно зробив правильний вибір, — каже Богдан. — Проте коли береш до рук скальпель чи інший професійний інструмент або ж рятуєш чиєсь життя під час операції, то всі ці думки відступають на задній план і відчуття, що переповнюють, — переказати неможливо. Це вартує того, щоби далі вчитися і ставати професіоналом».Версія для друку

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:
Всі поля є обовязковими до заповнення
Ваше ім'я:
Контакт (в коментарях не відображається)
Повідомлення (максимальна довжина 1000 знаків.):
Введіть цифри з картинки ліворуч:


123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Березень '19

Погода в інших містах
Готівкові курси валют
USD
EUR
куп.
7,93
10,97
прод.
7,97
11,14
Станом на 14.10.2010
Чи залишаєте Ви текти воду, коли миєте руки, чистите зуби або голитесь?
Так
Ні
Про необхідність економії води не думаю

Новини RedTram

Завантаження ...

Завантаження