ifPortal.net - інформаційна агенція
Інформаційно - консультаційний центр ПАТ «Прикарпаттяобленерго»
Фотоальбом
Відкриття обласного дозвільного центру
Відкриття обласного дозвільного центру


Загрузка...

Фільми

Загрузка...


Чотири прикарпатські громади представлено у "Книзі успіхів"

07.08.2018
7:46
Всі новини
Днями побачила світ «Книга успіхів» – збірка коротких історій(за перше півріччя 2018 року) про те, як децентралізація впливає на життя громад.

Успіхи громад, висвітлені у книзі, стали результатом активної роботи органів місцевого самоврядування в рамках реформи з децентралізації. Також у «Книзі успіхів» представлено досягнення чотирьох прикарпатських громад.

Зокрема це:

Тлумацька ОТГ, де у приміщенні центральної районної лікарні відкрито центр первинної медико-санітарної допомоги. До його складу входять відділення сімейної медицини, амбулаторія загальної практики сімейної медицини у селі Бортники, а також фельдшерсько-акушерські пункти наближених сіл. Заклад надає консультативну допомогу і проводить невідкладні обстеження. Також у Центрі є ліжка денного стаціонару. У лікувально-профілактичній установі працюють 11 терапевтів, педіатрів та сімейних лікарів, щодня вони приймають близько трьох десятків хворих. Жителі мають можливість обрати тут сімейного лікаря.

Білоберізька ОТГ першою в Україні зуміла реалізувати ідею створення сучасної системи оповіщення населення у гіській місцевості. Ідея створення вуличного радіо для громади належить голові ОТГ, який перейняв цей досвід у Чехії. Таке нововведення зумовлене необхідністю попередження жителів про надзвичайні ситуації в гірській місцевості. Кошти для створення сучасної радіомережі були виділені з субвенції на соціально-економічний розвиток, яка була надана на влаштування швидкісного Інтернету для сіл громади. У сільській раді обладнано спеціальну кімнату з пультом управління мережею, який за допомогою швидкісного Інтернету поєднується з репродукторами. Тепер у Білоберізькій громаді є можливість швидко сповістити жителів про надзвичайні ситуації , притаманні гірській місцевості, зокрема, про повені, сходження лавин тощо. Також система оповіщення дуже допомагатиме в роботі місцевої пожежної охорони.

Більшівцівська ОТГ працює чотири школи, з яких одна – Більшівцівська опорна, де навчаються 366 учнів. Щодня з 4 шкіл-філій до селища курсують шкільні автобуси. Учні цієї школи мають можливість вивчати три іноземні мови: англійську, німецьку і польську. Впродовж року в школі працює волонтер Корпусу миру Нія Велазкес зі США. Два перші класи закладу вже випробували на практиці новий державний стандарт початкової освіти, за яким уже з 1 вересня 2018 року навчатимуться першокласники по всій Україні. Один з цих класів фінансується з місцевого бюджету. Для організації сучасного освітнього простору громада виділила 130 тис. грн.

Верхнянська ОТГ, після створення якої її бюджет значно зріс. На сьогодні чимало коштів спрямовано на ремонт доріг, будівництво водогону, капітальний ремонт шкіл, дитсадків та амбулаторій. Здійснено капітальний ремонт в амбулаторії села Довгий Войнилів, відремонтувано ФАПи та проведно опалення, закуплено медтехніку і сумки для медикаментів. В усіх населених пунктах встановлено вуличне освітлення. При сільраді запрацювали центр соціальних служб для молоді, територіальний центр допомоги самотнім громадянам, центр надання адміністративних послуг і комунальне підприєм-ство «Верхнянський господар». У Верхнянській школі проведено енергоефективну модернізацію будівлі, у Станьківській – облаштовано новенький спортивний майданчик. У селах громади встановлено сонячні міні-електростанції .Версія для друку

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:
Всі поля є обовязковими до заповнення
Ваше ім'я:
Контакт (в коментарях не відображається)
Повідомлення (максимальна довжина 1000 знаків.):
Введіть цифри з картинки ліворуч:


1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Квітень '19

Погода в інших містах
Готівкові курси валют
USD
EUR
куп.
7,93
10,97
прод.
7,97
11,14
Станом на 14.10.2010
Чи залишаєте Ви текти воду, коли миєте руки, чистите зуби або голитесь?
Так
Ні
Про необхідність економії води не думаю

Новини RedTram

Завантаження ...

Завантаження