ifPortal.net - інформаційна агенція
Інформаційно - консультаційний центр ПАТ «Прикарпаттяобленерго»
Фотоальбом
Новорічно-різдвяні ярмарки в Івано-Франківськ
Новорічно-різдвяні ярмарки в Івано-Франківськ


Загрузка...

Фільми

Загрузка...


На Франківщині через порушення від газу відключили понад 500 пристроїв

12.04.2018
17:07
Всі новини
За перший квартал 2018 року спеціалісти ПАТ «Івано-Франківськгаз», під час інвентаризації газових приладів виявили 125 порушень в роботі димовентканалів (ДВК) та 364 самовільно встановлених газових приладів.

Як наслідок, було відключено 489 побутових газових приладів, передає прес-служба Івано-Франківськгазу.

Перевірка газовиками здійснювалася комплексно: герметичність системи газопостачання, наявність тяги в ДВК та відповідність встановлених газових приладів до зареєстрованих в газовому господарстві. Загалом було перевірено 87,9 тис. помешкань, з них 44,2% з димохідними газовими приладами.  У цих  квартирах  перевірка здійснювалася позачергово, оскільки  балансоутримувачі та власники будинків (з формою самоуправління)  не здали вчасно акти справності та прочищення каналів, а на вимогу здійснити таку перевірку – не реагували.  

Від правильної роботи димових та вентиляційних каналів безпосередньо залежить життя та здоров’я людей, оскільки  найбільшу кількість отруєнь чадним газом спричиняє порушення тяги. Особливо пильними мають бути користувачі газових приладів з відводом продуктів згорання в димоходи.

«На відміну від турбокотлів, які для згорання газу використовують повітря з вулиці і виводять продукти згорання на вулицю, димохідні котли для функціонування використовують кімнатне повітря, а продукти згорання виводяться  в димоходи.  При несправних димоходах та вентканалах шкідливі продукти горіння замість того, щоб виводитися назовні, накопичуються в приміщенні. І як наслідок – отруєння чадним газом», – каже технічний директор ПАТ «Івано-Франківськгаз» Ігор Височанський..

Так,  головною причиною нещасного випадку по вул. Січових Стрільців, 16 Б в м. Івано-Франківськ, який наприкінці 2017 року забрав життя 7 людей, був засмічений димовий канал та відсутність тяги.

«У квартирі №2  виявлено ряд порушень:  встановлений двоконтурний котел «Immergas-24» з відводом  продуктів згорання в  непрохідний димовий канал, відсутність припливу свіжого повітря, непрацююча автоматика безпеки  котла та закритий поліетиленовим пакетом вентиляційний канал. Усе це призвело до вигорання кисню в приміщені кухні  та  потрапляння  продуктів згорання у помешкання»,  -  додає Ігор Височанський.

А вже через негерметичність будівельної конструкції димового каналу та міжповерхових перекриттів  смертельний газ потрапив до квартири сусідів - №3.

Нещасного випадку, кажуть газовики, можна було уникнути, якщо б власники вчасно перевірили справність ДВК, а також встановили сигналізатор загазованості.

Нагадуємо, відповідно до Правил безпеки систем газопостачання п. 6: відповідальність за стан димових та вентиляційних каналів у житлових будинках покладається на балансоутримувачів чи голову ОСББ, у приватних будинках - на власників (орендарів). Саме балансоутримувач  перевіряє  справність димоходів та вентиляційних каналів або залучає фахівців сторонніх організацій (які мають дозвіл Держпраці на виконання відповідних робіт).Версія для друку

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:
Всі поля є обовязковими до заповнення
Ваше ім'я:
Контакт (в коментарях не відображається)
Повідомлення (максимальна довжина 1000 знаків.):
Введіть цифри з картинки ліворуч:


123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Січень '19

Погода в інших містах
Готівкові курси валют
USD
EUR
куп.
7,93
10,97
прод.
7,97
11,14
Станом на 14.10.2010
Чи залишаєте Ви текти воду, коли миєте руки, чистите зуби або голитесь?
Так
Ні
Про необхідність економії води не думаю

Новини RedTram

Завантаження ...

Завантаження