ifPortal.net - інформаційна агенція
Інформаційно - консультаційний центр ПАТ «Прикарпаттяобленерго»
Фотоальбом
Новорічно-різдвяні ярмарки в Івано-Франківськ
Новорічно-різдвяні ярмарки в Івано-Франківськ


Загрузка...

Фільми

Загрузка...


На медоглядах у франківських школах шукають сліди "Синього кита"

20.03.2017
15:22
Всі новини
Минулого тижня в школах Івано-Франківська розпочався і проходить позаплановий медичний огляд учнів.

Медогляд в школах проводять педіатри з міської дитячої поліклініки. Під огляд підпадають всі школярі – від 1-го до 11-го класів, пише курс.

13 березня Департамент освіти та науки видав наказ про проведення  позапланового медичного огляду дітей шкільного віку. Офіційно його причинами були названі "вдосконалення медичного обслуговування учнів загальноосвітніх навчальних закладів" та рішення наради під головуванням уповноваженого ВРУ з прав людини Валерії Лутковської. На нараді з уповноваженим, що відбулася на початку березня, обговорювали ситуацію про участь франківських школярів у так званих "групах смерті" в соцмережах, зокрема в спільноті "Синій кит".

"Забезпечити негайне проведення обов'язкового позапланового медичного огляду усіх дітей шкільного віку лікарями-педіатрами", – йдеться в наказі за підписом начальника Департаменту освіти міста Ігоря Смаля.

Передбачено, що медогляд має відбуватися в присутності батьків або ж батьки повинні письмово дати свою згоду на цю процедуру – у випадку своєї відсутності. 

Медичний огляд полягав у поверховому зовнішньому обстеженні шкіри на руках та на ногах, також лікарі оглядали грудну клітку, живіт, спину і слизові очей та рота.

За два дні, як розповіли КУРСу в медпункті школи-ліцею №23, в такий спосіб медики оглянули понад 800 дітей із 1450 учнів школи. Попередньо кожен учень підтверджував згоду батьків заявою з їхнім підписом. Дітям роздавали надруковані форми, куди батьки вписували своє рішення.

"Комусь дали рекомендації звернутися до дерматолога зі шкірними проблемами, когось скерували до ортопеда з порушенням осанки", – розповіла лікар-стоматолог шкільного медпункту Людмила Кенюк. В цій школі використали позаплановий огляд для того, щоб діти могли додатково відвідати стоматолога.

Медики наголошують, що це була профілактична акція. Неофіційно розповідають, що оглядали учнів на предмет порізів, пошкоджень, які ті могли би нанести самі собі, та слідів від уколів – окрім ознак можливої участі в підозрілих групах у мережі, йшлося про вживання наркотиків і девіантну поведінку.

Позаплановий медогляд мають завершити в усіх школах міста до 22 березня.

Про результати мали би повідомити батьків індивідуально. Наказом передбачили дотримання умов конфіденційності при проведенні медогляду та його результатів.

"Це наша ініціатива, – повідомила керівник сектору молодіжної превенції головного управління поліції в Івано-Франківській області Алла Бойчук. – І нас повідомляють в разі виявлення дітей із пошкодженнями на руках".

Нагадаємо, поліція виявила в Івано-Франківську сімох дітей, що приєдналися у соцмережах до ігор, які можуть призвести до самогубства.  Про одну з них, 13-річну франківчанку, повідомили лікарі. Медики звернули увагу на дивні порізи на руках своєї пацієнтки. 

 


Версія для друку

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:
Всі поля є обовязковими до заповнення
Ваше ім'я:
Контакт (в коментарях не відображається)
Повідомлення (максимальна довжина 1000 знаків.):
Введіть цифри з картинки ліворуч:


123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Травень '18

Погода в інших містах
Готівкові курси валют
USD
EUR
куп.
7,93
10,97
прод.
7,97
11,14
Станом на 14.10.2010
Чи залишаєте Ви текти воду, коли миєте руки, чистите зуби або голитесь?
Так
Ні
Про необхідність економії води не думаю

Новини RedTram

Завантаження ...

Завантаження