ifPortal.net - інформаційна агенція
Інформаційно - консультаційний центр ПАТ «Прикарпаттяобленерго»
Фотоальбом
Фронт змін
Фронт змін "прочищує вухо влади"


Загрузка...

Фільми

Загрузка...


Науковці Прикарпатського національного університету працюють на НАТО

11.02.2014
12:57
Всі новини

Науковці Прикарпатського національного університету спільно з турецькими колегами з університету Гезі (Анкара) працюють над проектом "Термоелектричні матеріали та пристрої для енергозаощадження та підвищення безпеки", який фінансується НАТО в рамках програми "Наука заради миру та безпеки". Завтра о 14 год в ПНУ відбудеться презентація проекту.

Науковим керівником проекту від Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника є кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри фізики і хімії твердого тіла, заступник директора Центру НАТО Любомир Никируй, а зі сторони Університету Гезі - доктор наук, професор Рашид Ахиска, повідомляє сайт ПНУ.
Програма НАТО фінансує реалізацію проекту протягом 2014-2015 років на загальну суму 239 тис. євро. Для Прикарпатського національного університету виділено суму в розмірі 159 тис. євро. Під час реалізації проекту заплановано закупівлю сучасного наукового обладнання та необхідних матеріалів, передбачено стажування дослідників у провідних наукових центрах світу, безпосередня участь у найбільш відомих наукових конференція за тематикою проекту, публікація результатів досліджень у рейтингових наукових виданнях, окремі кошти виділено на патентування отриманих технічних результатів, звертається особлива увага до залучення у число дослідників молодих вчених - студентів та аспірантів.
Виробництво розроблених внаслідок реалізації проекту термоелектричних матеріалів планується на виробничій базі партнера проекту - ВО "Карпати"(Івано-Франківськ). Кінцеві генератори будуть промислово виготовляти у компанії "TES Thermoelectric Systems Ltd." (м. Анкара, Туреччина). Інші партнери проекту сприятимуть створенню ефективної рекламної компанії (Інститут інноваційних досліджень, м. Івано-Франківськ) та просуванню продукції на світовий ринок (компанія "Датасистемз", Москва, Російська Федерація).Версія для друку

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:
Всі поля є обовязковими до заповнення
Ваше ім'я:
Контакт (в коментарях не відображається)
Повідомлення (максимальна довжина 1000 знаків.):
Введіть цифри з картинки ліворуч:


123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Травень '18

Погода в інших містах
Готівкові курси валют
USD
EUR
куп.
7,93
10,97
прод.
7,97
11,14
Станом на 14.10.2010
Чи залишаєте Ви текти воду, коли миєте руки, чистите зуби або голитесь?
Так
Ні
Про необхідність економії води не думаю

Новини RedTram

Завантаження ...

Завантаження