ifPortal.net - інформаційна агенція
Інформаційно - консультаційний центр ПАТ «Прикарпаттяобленерго»
Фотоальбом
Відкриття новорічної ялинки(19.12.2011)
Відкриття новорічної ялинки(19.12.2011)


Загрузка...

Фільми

Загрузка...


"Даноша" завершила будівництво на Прикарпатті біогазового заводу (фото)

07.06.2013
15:44
Всі новини

«Даноша» завершила будівництво біогазового заводу біля ферми у Копанках. Будівництво тримало, загалом, майже два роки. Нині зведення заводу перебуває на фінальній стадії. Проте, основна робота полягає у виготовленні необхідної документації.

Як повідомив генеральний директор компанії «Axzon» — головного інвестора ТзОВ «Даноша» — Том Аксельгаард, запуск виробництва буде мати чимало переваг. Основна із них — збереження довкілля.

Діяльність біогазового заводу, фактично, не чинитиме згубного впливу на довкілля, оскільки майже не викидатиме речовини в атмосферу. Крім того, значно поліпшується і якість переробленої гноївки, яку потім вноситимуть на поля. Однак, після проходження виробничого циклу вона, практично, не буде мати неприєнмоного запаху. Крім того, електроенергія, яку вироблятиме біогазів двигун, буде забезпечувати потреби компанії. Після охолодження двигуна компанія отримуватиме і теплову енергію, яку використовуватимуть для обігріву ферм.

Наразі завод запрацює на потужність 1 мВт. Безпосередньо на виробництві працюватимуть 7-8 осіб. Планова вартість заводу —35-40 млн. гривень. Проте, вкластися у таку суму інвесторам не вдалося, пишуть Вікна.

— Законодавство України передбачає, що обладнання для такого виробництва може ввозитися у країну без сплати мита. Проте, виявилося, що на практиці добитися виконання цієї вимоги — неможливо. Ми навіть спробували відтермінувати ввезення, почекати певний час, сподіваючись, що нам вдасться так ввезти обладнання. Проте, це виявилося неможливим. У зв’язку з цим ми перевищили початковий кошторис майже на 10 млн. гривень, — зазначив Том Аксельгаард.

Нині на заводі відбуваються останні приготування до пуску. Усе обладнання — буквально запаковане у целофан. Пуск виробництва, за попередніми даними, запланований у липні. Через значні непорозуміння у чинному законодавстві, яке регулює альтернативу енергетику, виникають і труднощі з виробництвом відповідних документів.

— «Зелений» тариф встановлений на рівні 30 копійок за кВт/год електроенергії. Вже тоді, коли бюджетні установи платять по 1,17 гривні. Проте, складність у тому, що ми тут — першопрохідці. Коли є намір будувати об’єкт, нам дають технічні умови — перелік вимог, яких ми маємо дотримуватися. Проте, що стосується об’єктів альтернативної енергетики, то таких вимог поки що не розроблено. Тому при проектуванні і будівництві ми орієнтувалися на вимоги, які ставлять перед такими заводами у Данії і Польщі, — каже проектувальник заводу, голова Калуської райради Василь Дзундза. — Наразі розглядаємо можливість, щоб залишок електроенергії постачати в енергосистему.

 

Біогазовий завод на Калущині — «у целофані». ФОТО

 

 

 

 

 



Версія для друку

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:
Всі поля є обовязковими до заповнення
Ваше ім'я:
Контакт (в коментарях не відображається)
Повідомлення (максимальна довжина 1000 знаків.):
Введіть цифри з картинки ліворуч:


1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Квітень '24

Погода в інших містах
Готівкові курси валют
USD
EUR
куп.
7,93
10,97
прод.
7,97
11,14
Станом на 14.10.2010
Чи залишаєте Ви текти воду, коли миєте руки, чистите зуби або голитесь?
Так
Ні
Про необхідність економії води не думаю

Новини RedTram

Завантаження ...

Завантаження